Бронкос се завръщат веднага в надпреварата за плейофите след първата си победа на пътя на AFC West от 2019 г.
AP News | 2023-12-11 | 00:48:50

Шон Пейтън може да е единственият треньор от 1950 г. насам, който изтъква Детройт Лайънс като ярък пример в НФЛ.

Но точно това направи Пейтън, когато Бронкос започнаха с 1-5 този сезон, подобно на старта на Дан Кембъл с 1-6 с Детройт преди година, преди Лъвовете да се върнат и да завършат 9-8, след което пренесоха това импулс към 2023 г., където те сега седят на върха на NFC North на 9-4.

„Тук има тънка линия между браздата и коловоза“, каза Пейтън на 18 октомври. „Трябва да погледнете Детройт преди година, седнал 1-6. ... Има елемент на песъчинка. Психическа издръжливост. Ето ги сега като един от тези отбори в състезание. ... Донякъде сме в това положение.“

Особено сега.

Ударът на Бронкос 24-7 срещу Лос Анджелис Чарджърс в неделя им донесе шест победи в седем мача и ги направи един от шестте отбора на AFC, които се намират на 7-6. Освен това те изостават само с една игра от първото място Канзас Сити Чийфс, губещи от четири от шест, в AFC West.

Преди гостуването на Бронкос в Детройт този уикенд, Пейтън отново изрази възхищението си от Лъвовете и работата, която Кембъл е свършил, за да промени културата на губене на отбора.

„Връща се към връзката, която аз с техния старши треньор“, каза Пейтън в понеделник. „Бях в Ню Йорк, когато избрахме Дан и бях офанзивен координатор, а след това, когато бях в Далас, бях част от причината, поради която успяхме да подпишем Дан като свободен агент. И тогава в крайна сметка подписах Дан със Светците. Той се нарани. Там кариерата му приключи. И тогава в крайна сметка успях да го подпиша като помощник-треньор.

„И така, той е близък приятел и фантастичен треньор и човек, с когото винаги съм се радвал да работя“, каза Пейтън. „И така при 1-5 ние просто посочихме подобна ситуация преди година. С други думи, отбор с резултат 1-6, който успя да обърне сценария.“

Екипът на Пейтън показа много от същите качества като тези на Кембъл в преобръщането си през последните два месеца: повече скърцане, отколкото светкавици и обикновено печеленето е трудно, а не красиво.

Победата на Бронкос в неделя беше първата им на гости в AFC West от четири години и първата им победа на SoFi Stadium, където срамната им загуба с 51-14 от Рамс миналата Коледа доведе до уволнението на Натаниел Хакет.

По време на горещата им серия, Бронкос победиха Анди Рийд за първи път от осем години, Патрик Махоумс за първи път от 13 опита и Джъстин Хърбърт навън за първи път от четири опита.

През януари те ще получат още един шанс да победят Raiders за първи път, откакто този франчайз се премести в Лас Вегас след сезон 2019.

Разбира се, сушата, която те d наистина исках да прекъсна е техният седемгодишен период, без да стигнат до плейофите, и ако настоящите тенденции се запазят, те може просто да сложат край на седемгодишното удушаване на Chiefs в дивизията.

КАКВО РАБОТИ

Относно единственото нещо, което последователно щраква върху обида, е връзката на Ръсел Уилсън с WR Courtland Sutton, който изглежда прави забележителен TD улов на седмична база. Това беше грабване с една ръка от 46 ярда, докато беше свален от CB Michael Davis.

В защита, координаторът Ванс Джоузеф беше безмилостно агресивен срещу Хърбърт и неговия резерв, Истън Стик. След хълцане в Хюстън, защитата на Денвър се завърна във форма с най-добрите за сезона осем прекъсвания на паса, шест уволнения от шестима играчи и две изхвърляния.

КАКВО ТРЯБВА ДА СЕ РАБОТИ

Осъществяване на втория им полувремето на отваряне поставя акцент миналата седмица, не прекъсна Бронкос от тяхното упадък, излизайки от полувремето. Те излязоха три пъти за пета поредна седмица. Като цяло те взеха топката първи 11 пъти, излизайки от почивката, и имат девет удара, пропуснат гол от игра и блокиран гол от игра, за да покажат това.

ЗАПАСИ СЕ

Пи Джей Лок игра на светло по време на второто отстраняване на Карийм Джаксън, което приключва след мача в Детройт този уикенд. Лок стана първият безопасен играч в историята на отбора, записал уволнение в три последователни игри, когато уволни Стик през четвъртата четвърт. излизане от полувремето и офанзивна екзекуция на Бронкос за началото на третата четвърт. Денвър не е имал нито един първи загуба в началния си мач през второто полувреме от 29 октомври в Канзас Сити.

ТРАВМИ

Пейтън не би дал актуална информация относно контузията на коляното на OLB Nik Bonitto. Той каза, че G Quinn Meinerz е добре и се връща в Денвър след престой в Южна Калифорния с учестен пулс в неделя вечерта.

КЛЮЧОВИ ЦИФРИ

1-за-18 — Бронкос удържаха Чарджърс без първи даун при дузина шансове за трети даун и ги спряха пет пъти от шест при четвърти даун.